Co si koupit na posilovani?

vybavení, pomůcky k maximálnímu výkonu...

Moderátoři: pascal, keba

Bona

Co si koupit na posilovani?

Příspěvekod Bona » 27. pro 2008 1:18

Zdar kulturisti, chci zacit posilovat a chodit do posilovny neni u me zrovna moc realne. Ne, ze by jsem nechtel, ale protoze tu zadna neni. Chtel bych si koupit nejakou lavici nebo neco v hodnote 3500,-. Jde mi o to, aby jsem si vyformoval nejak ruce, hrudnik a hlavne dal dolu nejake cm v pase, na to budu muset potrebovat i vhodnou stravu ne? Ted by me, ale zajimalo co si mam koupit. Dival jsem se po tomhle.

Kód: Vybrat vše

http://www.strongbody.cz/1-Posilovaci-Lavice-BW-2800-11353

nebo

Kód: Vybrat vše

http://www.rotkol.cz/posilovaci-lavice/posilovaci-lavice-bh-so-002w-z441.htm

blaster18

Příspěvekod blaster18 » 27. pro 2008 1:28

Strava je absolutní základ. Ale 3500 korun je špatnej rozpočet - buď bych neinvestoval nic a dal do pořádku stravu + cvičil s vlastní vahou anebo potom koupil kvalitní a dostatečné vybavení kde bys už mohl odcvičit plnohodnotný trénink. Střední cesta se podle mě v případě posilování nevyplácí. Lavice cos na ně dával odkazy jsou něco jako nouzové řešení.

Minimální vybavení pro plnohodnotný trénink na začátek je stojan na bench + stojan na dřepy (klidně i v jednom), lavička, obouruční činka a dostatek závaží (kotoučů). Vychází to dohromady minimálně na 10-15 tisíc. Potom se dá doplnit o hrazdu, bradla, atd.
"Don't ask for a light load - rather ask for a strong back"

Smikee

Příspěvekod Smikee » 27. pro 2008 13:40

blaster18 píše:... Vychází to dohromady minimálně na 10-15 tisíc. ...

Tak myslím, že přesně tímto se nechá kdekdo odradit. Ale je pořád lepší začít něco dělat, než nic. Kdyby si koupil hrazdu, jednoručky tak 2x15kg, osu, lavičku tak může jako začátečník získat slušný svalový základ i s pomocí cviků s bw a časem popřemýšlet výše. Navíc aspoň zjistí, jestli ho to vůbec bude bavit. Není blbost jen tak z nenadání si koupit vybavení za 15tis. a zkoušet něco, co jsem nikdy nedělal? Když chci jezdit na snb, taky si ho nedřív půjčím z půjčovny a až pak si koupím nějaké pořádné prkno, tedy aspoň já bych to tak rozhodně udělal :roll:
Záleží kolik máš místa a financí, jestli dost, investuj si klidně desetitisíce :D Ale jestli jsi takový průměrný prosťáček, kup si jednoručky, hrazdu, velkou osu. Naučíš se základní techniku cviků, pozdějš si koupíš třeba nějakou tu lavici se stojany na bench i na dřepy, dokoupíš kotouče a půjde to. Záleží jen na tobě, jak moc to myslíš vážně
Cvičit, žrát, s*át a spát!

blaster18

Příspěvekod blaster18 » 27. pro 2008 14:06

Smikee
To teda nevím, s tím moc nesouhlasím. Ať si to teda zajde vyzkoušet do posilovny jestli ho to bude bavit, ne? S částečným vybavením dosáhneš tak leda vzniku různých disbalancí, které pak budeš později muset s problémy spravovat. Nebo si trénink znechutíš už předem, protože bude moc stereotypní. Když chce někdo mít posilku doma, tak se musí smířit s tím, že to není zrovna nejlevnější záležitost. Ale kdyby se náhodou stalo, že ho to přestane bavit - u vybavení do posilovny není moc problém s prodejem, protože ztrácí minimálně na svojí ceně.

To vybavení, co jsem napsal, se dá sehnat určitě levněji, nebo se dá i vyrobit doma za zlomek ceny. Ten finanční limit není vůbec žádné dogma...

Miraa

Příspěvekod Miraa » 27. pro 2008 14:20

A jakto,ze u vas neni nikde posilovna? U nas teda taky neni,bydlim na vesnici,ale to neni problem. Parkrat jsem zajel s kamosem napr. do Sternberka,nebo jinam,kde posilovna je. A kdybych necvicil doma,tak bych taky zacal dojizdet. To mi nerikej,ze nikde v tvoji blizkosti neni posilovna :)

Bona

Příspěvekod Bona » 27. pro 2008 15:32

Tak ted rozpocet 10 - 15 tisic fakt nemam. Proto by jsem chtel neco doma. Prvne se asi mrknu tady na foru na nejakou tu stravu. A myslel jsem, ze tomu cviceni pomuze. Nekdo zase nejaky drepy odsuzuje, ze si clovek muze ublizit se zady. Docela me zaujalo, ze tam pisou, ze se daji i posilovat brisni svaly, je tam i na nohy a na ruce.
Boňa - to přezdívka má. ;)

Duke

Příspěvekod Duke » 27. pro 2008 15:35

tiez mi to pride divne, ja aj ked som bol na dovolenke barskde v riti som daku posilku nasiel, ked mate internet mal by tam byt aj gym :lol:

ale ak vazne nic siroko daleko nemas, tak suhlasim s blasterom..
som pribral za 2 tyzdne 10kg a a nie tuku...

blaster18

Příspěvekod blaster18 » 27. pro 2008 15:38

Bona píše:Tak ted rozpocet 10 - 15 tisic fakt nemam. Proto by jsem chtel neco doma. Prvne se asi mrknu tady na foru na nejakou tu stravu. A myslel jsem, ze tomu cviceni pomuze. Nekdo zase nejaky drepy odsuzuje, ze si clovek muze ublizit se zady. Docela me zaujalo, ze tam pisou, ze se daji i posilovat brisni svaly, je tam i na nohy a na ruce.

Záleží jenom na tom, co očekáváš za výsledek, co je tvůj cíl. Shodit v pase a "vyrýsovat" můžeš zvládnout i kompletně bez cvičení. Jestli chceš trošku zpevnit postavu, stačí cviky s vlastním tělem, případně teda hrazda a činky nebo ta fitness lavička. Ale jestli chceš brát cvičení opravdu vážně a nabírat svaly, tak jedině chodit do posilovny nebo sehnat dostatek vybavení, jak jsme řešili o pár řádků výš...

Jinak na té lavičce cos posílal odkazy se dá určitě cvičit hodně věcí, ale na úrovni fitness. Kvalitní posilovací trénink na tom rozhodně nepostavíš.
Naposledy upravil(a) blaster18 dne 27. pro 2008 15:46, celkem upraveno 2 x.

Bona

Příspěvekod Bona » 27. pro 2008 15:44

Jasny, jde mi hlavne o to neco shodit a zpevnit hlavne hrudnik a bricho, nejaky svale na rukach by se mi taky hodili, ale prednostne bych potreboval neco s tim brichem a hrudnikem. Jo s tou posilovnou tak jakou jsou, ale jsou i docela daleko a jedou jen vecery a to je trosku problem s dopravou
Boňa - to přezdívka má. ;)

Říman

Příspěvekod Říman » 23. led 2009 19:47

Když nejsou spoje, jezdi na kole 8) . Jinak když něco fakt chceš, tak to musí jít
"Když to tam nepasuje,narvi to tam silou. A když to praskne, tak to byl šmejd a stejně to potřebovalo vyměnit." J. Hetfield

milosek

Příspěvekod milosek » 23. led 2009 20:39

taky jsem nějak takhle zacinal s cca 3000 kč ale jen tak za ty 2000 jsem koupil zavaži a za 1000 nějakej ten protein a glukopur....lavici jsem svařoval doma s tatou,dal našel nějakou tyč ktera neco unese abych na ni mohl pridavat závaži,pak dlasi trubku na shyby a stojan na dřepy jsem udelal ze stare postele coz mi složi i jako bradla a pak az byli zas nejaky prachy tak jsem nakoupil jednorucky...stimhle si vystacim skoro na většinu cviku...musis doma trochu experimentovat :lol:
ŽIVOT JE BOJ

Zpět na “Ostatní ”